header image
Autentificare
header image
header image
header image
Vezi discuţia
OLYMPUS - ROMANIA » Evenimente/Intalniri » Intalniri membri
 Printează discuţia
Scrisoare deschisa catre Olympus
Bogdan Mitea
Buna ziua,
Cand credeti ca am putea sa testam si noi, comunitatea Olympus din Romania, ultimile produse, PEN-uri, obiective, OM-D?
De la lansarea de anul trecut a PEN-urilor am solicitat in mai mute randuri sa testam si noi camerele: ori am fost uitati, ori nu exista interes pentru comunitate.
Mentionez ca in acest moment, in Romania, doar noi mai incercam sa mentinem activ interesul pasionatilor pentru aceasta marca si, de asemenea, sa o promovam.

Asteptam un raspuns.

Va multumesc,
Bogdan Mitea
Olympus E-M1
 
Bogdan Mitea
Aceasta scrisoare a fost inaintata catre reprezentanta Olympus din Romania.

Va invit sa semnati si sa comentati.
Olympus E-M1
 
Winter1966
Buna dimineata
Sunt perfect de acord cu o astfel de initiativa. Unii dintre noi au ajuns sa investeasca sume importante in sisteme Olympus, si mult suflet.
Exista premise de crestere a vizibilitatii marcii in Romania, dar aceasta trebuie intr-adevar sprijinita de catre reprezentanta nationala.
Calin Abrudan
OMD- EM5 ; Oly EP-3; ;OM-20;o traista de sticle
 
marius2die4
Si eu sunt pentru
E620 + 11-22mm + 14-54II + 70-300 + 50mmf2 +Leica 25mmf1.4 +sigma 150mm 2.8 macro + FL36R + FL40Smile
http://marius-fot...ogspot.com
 
http://marius-fotografie.blogspot.com/
red bull
Si eu sunt pentruThumbs up
 
serban17
Pentru Smile
dar daca tot fac efortul, pls si E-M5-ul Grin
E-420 + 14-54 mk1 + 40-150 mk2
 
komaromiromeo
Si eu pentru
 
ToniGenes
Votez si eu initiativa.

In cazul in care suntem ignorati in continuare, putem intreba si mai sus ?

Pentru mine nu doar accesul la ultimele camere si obiective este important, ci si ca parerile si sugestiile noastre sa ajunga unde trebuie.

In ultima perioada a parut ca e o mare ruptura intre Olympus si cumparatori.
Noua camera OM-D demonstreaza ca nu este chiar asa; multe din dorintele noastre au fost indeplinite (senzor nou, grip mai bun, vizor integrat...etc).
Mi-as dori ca relatia noastra cu Olympus sa se imbunatateasca iar noi ca si cumparatori sa fim respectati, dorintele si preferintele noastre sa fie luate in considerare.

Exista alti producatori de camere foto, nu o sa dau nume, care au o relatie mult mai stransa cu cumparatorii.

--
Editat de ToniGenes la 09-02-2012, 09:27
 
http://www.flickr.com/photos/27603562@N04/
Bogdan Zagan
Da, sunt de acord, eu sunt foarte interesat sa testez obiective prime pentru fotografia de tablouri... din pacate deja am trecut pe Nikon insa nu am renuntat definitiv la Oly... desi nu stiu daca mia are vreo sansa.
 
Ionut Trufin
Foarte buna initiativa. Sunt curios insa daca va exista o reactie.
In newsletter-ul din 5 feb de la Olympus primeam informatii despre reduceri de 30$ la produse refurbished Smile Niciun cuvintel despre noua camera.
Ori nu mai exista PR si marketing la ei ori nu vor sa cheltuie deloc bani si se asteapta sa le faca altii reclama. Ce e ciudat e ca nu folosesc nici macar metode low cost de a face reclama (pe facebook au o prezenta anemica).
 
Bogdan Mitea
Acest site ar fi suficient pentru a promova, prin programe, produsele Olympus. Avem membrii cu idei ce stau in standby. Nu avem cum sa marim aria Olympus folosindu-ne strict de aparatele noastre.

Din pacate nu am primit nicio sustinere de la reprezentanta.

Sper ca acest lucru sa se schimbe.
Olympus E-M1
 
Paul
Subscriu.

Sper ca Olympus Romania sa confirme intr-un fel sau altul ca a luat la cunostinta de scrisoarea de mai sus, un raspuns oficial ar fi de bun simt.
"The camera is an instrument that teaches people how to see without a camera." - Dorothea Lange
 
www.filmalbnegru.ro
bogdan
Si eu sunt de acord. A fost un pic frustrant sa citesc ieri peste tot de noua jucarie de la Nikon, stiind ca eu de la Olympus n-o sa primesc niciodata asa ceva (cel putin nu prea curand).
E-410 14-42mm, 40-150mm
 
Bogdan Mitea
Deocamdata avem de la reprezentata urmatorul link:
http://partners.o...=_products

Enjoy!
Olympus E-M1
 
Ionut Trufin
Genul de promovare care se preteaza acestui site ar fi stiri legate de noutatile de la ei si review-uri la aparate. Pentru asta sunt necesare aparate oferite de Olympus spre testare si informare din partea lor. Din cate vad nu primit nici una nici alta.
Stim cu totii ca avem o multime de oameni pasionati aici, care au fost dispusi sa cumpere din proprii bani aparate, sa le testeze, sa-si spuna parerea si sa renunte la ele, uneori cu pierderi substantiale de bani. Firmele "normale" ofera aparate de test site-urilor, uneori inainte de lansare. Site-ul acesta era al doilea dupa Olympus.ro, la search pe google. Acum e al treilea pentru ca au aparut aia cu lactatele care au probabil oameni dedicati pentru SEO. Ideea e ca exista deschidere la peste 150 de posesori (sau fosti posesori de Olympus) si este in topul cautarilor pentru oricine vrea informatii despre Olympus iar dragutii de la Olympus in loc sa foloseasca acest lucru ne ignora. Poate ca ar trebui sa puneti niste bannere cu reclama la D800, D4. Ei oricum sunt peste tot.
 
Bogdan Mitea
Ni s-au promis PEN-urile de anul trecut.
Cand le-am solicitat cica erau la F64 la testare si ca pe urma le primim si noi.
Eu nu am vazut nimic.
Poate ca F64 inca le testeaza.
Olympus E-M1
 
mircyx
Pentru.

Din cifre Olympus Romania probabil ca nu arata foarte bine si din acest motiv simtim un dezinteres total din partea lor. Cifre nu au pentru ca multe dintre echipamentele noastre nu sunt achizitionate din tara. Motivul: nu fac mai nimic sa ne incurajeze si uite asa ne intoarcem tot la ei.

Ca sa ma fac inteles va spun ca in sculele Olympus am investit cam 3.500 Euro in conditiile in care le folosesc exclusiv pentru propriul amuzament.
Olympus OM-D EM-1 + HLD7 / mZD 12-40 mm / mZD 75-300 II / Olympus FL 36R
 
www.photoblog.com/mircearaducan
Bogdan Mitea
Se pare ca persoana de legatura pe care o avem din partea reprezentantei, nici macar nu mai este in Romania.
Asteptam atunci sa aflam daca mai exista reprezentanta Olympus in Romania.
Si aici nu vorbesc despre importator (MGT).
Olympus E-M1
 
d3xmeister
Subscriu si eu. Foarte buna initiativa, Bogdan. Ma uit la promotiile pe care le fac celelalte brand-uri, la prezentari, la comunitati. Olympus are mult de recuperat.
Sony RX10 IV, Sony RX100VA
 
Bogdan Mitea
Sunt curios sa stiu care este statutul si scopul reprezentantei in Romania.
Olympus E-M1
 
Salt la forumul:

Navigare
Intalniri membri

Meniu utilizator
Statistica utilizatori









·Forum de discutii
·Galerie foto
·Ultimele imagini
·Anunturi

·Trimite o imagine
·Căutare
·Reguli in site
·Contactaţi-ne


Utilizator

Parolă



Încă nu eşti membru?
Înregistrează-te

Ţi-ai uitat parola?
Solicită una nouă

· Vizitatori conectaţi: 5
· Membri conectaţi: 0
· Membri înregistraţi: 641
· Cel mai nou membru: Doru
· 19,097,061 vizite unice



Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.