header image
Autentificare
header image
header image
header image
Vezi discuţia
OLYMPUS - ROMANIA » Evenimente/Intalniri » Intalniri membri
 Printează discuţia
Scrisoare deschisa catre Olympus
Bogdan Mitea
Discutia de pe acest forum, referitoare la OM-D, a strans pana in acest moment peste 3200 de vizualizari.
Asta denota un oarecare interes. Si mai inseamna ca ne miscam.

Daca nu mai exista o reprezentanta fizica si concreta poate ca e cazul sa devenim noi reprezentanta. Sunt aici oameni care au investit sume mari de bani si putem fara probleme sa ne calificam pentru postul de promotori ai marcii.
Olympus E-M1
 
belogerer
Bogdan Mitea a scris:

Sunt curios sa stiu care este statutul si scopul reprezentantei in Romania.


Din experienta proprie pot spune ca un mail la firma mama in cazul de fata Olympus Japan va face minuni...
 
Bogdan Mitea
Daca nu se lasa cu raspunsuri atunci vom trimite linkul de la aceasta discutie pe unde ne-o duce capul, prin lume. Exista google translate asa ca nu imi fac griji ca nu se va intelege.
Olympus E-M1
 
mariusmario
buna ,intradevar trebuie facut ceva,suntem multi inscrisi pe acest sait,sunt multi cu olympus si nu sunt inscrisi,vrem sa aflam mai multe despre olympus.Ar trebui si un service deschis in tara,de ce trebuie sa trimitem aparatele in cehia in caz de probleme?
 
belogerer
Bogdan Mitea a scris:

Daca nu se lasa cu raspunsuri atunci vom trimite linkul de la aceasta discutie pe unde ne-o duce capul, prin lume. Exista google translate asa ca nu imi fac griji ca nu se va intelege.


O schimbare totala de atitudine nu se obtine usor si pana cand nu se va implica cineva din afara gen Olympus Europa sau chiar Olympus Japan reprezentanta din Romania nu va da doi bani pe o discutie de pe un forum..

Crede-ma ca sunt la a 3-a experienta de gen cu "reprezentantele" din Ro...asta ar fi a 4-a Grin
 
Corneanu Daniel
De acord !

Multumesc !
www.danielcorneanu.me
 
http://www.danielcorneanu.me
dorupau
Pentru!

Sunt curios mai ales de obiectivele m4/3, despre care inca nu s-au facut cine stie ce review-uri. Precum si, cum se comporta obiectivele 4/3 pe noile camere.
In ultima vreme am observat disparitia totala a obiectivelor olympus din testele comparative publicate de revistele foto din Romania.
 
http://teodor-paunescu-photo.blogspot.ro
Ionut78
Semnez si eu, stau si ma uit cu regret cum o marca atat de prestigioasa ca Olympus este lasata uitarii in Romania, daca ar fi reprezentata cum este Nikon sunt convins ca ar lua avant vanzarile Olympus in stil mare, calitatea se impune intotdeauna, iar despre Olympus pot spune ca pe segmenetele pe care produce, are camere foto si obiective excelente, care depasesc concurenta.
 
krokodilu
Si eu sustin actiunea ! Cred ca este nevoie ca Olympus Romania sa-si faca simtita prezenta in cadrul fanilor Olympus si prin alte actiuni decat ceea ce percep acum: un site in RO.

Ciprian
EM10 MkII, 17mm f/1.8; 25mm f/1.4; 45mm f/1.8; D7000; 17-50 f2.8; 50mm f/1.8; 70-300mm f/4.5 VR; SB-600

http://www.flickr.com/photos/krokodilu/
http://500px.com/CiprianAzgur
 
kos
Subscriu!
Ar fi super ca Olympus Romania sa aiba un OM-D pe care sa-l ofere spre testare.
As fi foarte bucuros sa citesc un review facut de meister, katran, bogdan sau oricine
altcineva obiectiv nu de cine stie ce revista sau site mai mult sau mai putin platit
sa scrie de bine.
olympus-romania.ro este unul din forumurile unde raportul semnal/zgomot este incredibil de bun, unde
posturile sunt oneste iar flame-urile lipsesc. Pe scurt, o comunitate destul de serioasa,
care ar putea promova sau oferi date corecte daca reprezentanta olympus din romania ar
colabora in vreun fel.
 
luckyten
Subscriu!
 
ghpriss
Sustin initiativa!
Din 2005 am achizitionat un E300, second hand si ZD 14-45, ZD 40-150... din 2008 am si un E1 la fel de second. Sunt fun Oly si sper sa raman asa!
toate imaginile de aici sunt cu Oly: www.ghpriss.blogs...
 
www.ghpriss.blogspot.com
titeldragomir
mircyx a scris:


Din cifre Olympus Romania probabil ca nu arata foarte bine si din acest motiv simtim un dezinteres total din partea lor. Cifre nu au pentru ca multe dintre echipamentele noastre nu sunt achizitionate din tara. Motivul: nu fac mai nimic sa ne incurajeze si uite asa ne intoarcem tot la ei.



De acord...marketingul de la Olympus Romania doarme...inexistent pentru utilizatorii din Romania.

Am eu ceva meciuri mai demult cu ei...dar se ascund asa de bine...de nu dai de ei...am trimis si un mail catre ei..sa intreb oarece chestii..nici macar un mail inapoi nu am primit...

Si nu ma intereseaza cum arata ei in carti pe vanzari in Romania...atita vreme cit ai utilizatori...trebuie sa ii respecti...respecti un utilizator , nu conteaza de unde a cumparat...ca pina la urma bani tot acolo se duc...
Olympus ( film+ digital)
 
https://www.flickr.com/photos/titeldragomir/
d3xmeister
titeldragomir a scris:

mircyx a scris:


Din cifre Olympus Romania probabil ca nu arata foarte bine si din acest motiv simtim un dezinteres total din partea lor. Cifre nu au pentru ca multe dintre echipamentele noastre nu sunt achizitionate din tara. Motivul: nu fac mai nimic sa ne incurajeze si uite asa ne intoarcem tot la ei.



De acord...marketingul de la Olympus Romania doarme...inexistent pentru utilizatorii din Romania.

Am eu ceva meciuri mai demult cu ei...dar se ascund asa de bine...de nu dai de ei...am trimis si un mail catre ei..sa intreb oarece chestii..nici macar un mail inapoi nu am primit...

Si nu ma intereseaza cum arata ei in carti pe vanzari in Romania...atita vreme cit ai utilizatori...trebuie sa ii respecti...respecti un utilizator , nu conteaza de unde a cumparat...ca pina la urma bani tot acolo se duc...


Foarte bun comentariul Titel.
Sony RX10 IV, Sony RX100VA
 
Bogdan Mitea
De aceea am scris mai devreme ca vreau sa stiu care este scopul reprezentantei pe aici: sa vanda, sa promoveze, sa fie in legatura cu utilizatorii pe care sa ii asculte si sa transmita mai departe cererile, nemultumirile sau doar sa ne transmita cate un mail la 3 luni si sa stea bine ascunsa?
Olympus E-M1
 
jimb
Foarte buna initiativa, felicitari, subscriu si eu!
 
therealovy77
Subscriu si eu, e un lucru foarte bun!
E-M1 + E-PL7 + mZD 14-150mm/f4-5.6 II + mZD 17mm/1.8 + blitz Oly FL36.
 
zoom
Normal că mulți ar vrea să testeze una, alta de la Olympus, dar cred că lor le este mai ușor să dea la un magazin ca f64, poate că și birocrația asta îi omoară sau poate sînt dezinteresați ca orice român. Un fel de "Hai sictir bă, dacă vreți mergeți la magazin!"
 
laurentiu
si eu subscriu.
Em1 MK2 și cĂąteva obiective
 
puiugr
si eu
https://www.facebook.com/Fotograf-Grapinoiu-Petru-1117832321567050/
 
https://www.facebook.com/Fotograf-Grapinoiu-Petru-
Salt la forumul:

Navigare
Intalniri membri

Meniu utilizator
Statistica utilizatori









·Forum de discutii
·Galerie foto
·Ultimele imagini
·Anunturi

·Trimite o imagine
·Căutare
·Reguli in site
·Contactaţi-ne


Utilizator

Parolă



Încă nu eşti membru?
Înregistrează-te

Ţi-ai uitat parola?
Solicită una nouă

· Vizitatori conectaţi: 1
· Membri conectaţi: 0
· Membri înregistraţi: 641
· Cel mai nou membru: Doru
· 19,193,025 vizite unice



Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.