header image
Autentificare
header image
header image
header image
Vezi discuţia
 Printează discuţia
Bancuri, glume...fotografii haioase
ghinitai
Astia se contrazic de la o zi la alta, ce naiba?
 
Eddy
ghinitai a scris:

Astia se contrazic de la o zi la alta, ce naiba?


...suntem la bancuri, glume, nu trebuie sa te enervezi...
 
ghinitai
Ba ma enervez, bancurile adevarate ma scot din tzatzani Smile
Editat de ghinitai la 03-01-2013, 21:36
 
AlexCarol
Nu e tocmai banc (dar se incadreaza in categoria umor, pe mine m-a amuzat copios), e mai mult un test pentru orice fotograf:

Exista o singura intrebare, dar aceasta este foarte-foarte importanta!!

Nu raspundeti in graba sau la nimereala! Ganditi-va inainte de a raspunde. Raspundeti cinstit!
Este o situatie imaginara, in care trebuie sa luati o hotarare. Ganditi-va ca trebuie sa dati un raspuns spontan si cinstit!!!

<Sunteti in mijlocul unui dezastru total, o inundatie de proportii ... nemasurate cantitati de apa... baraje rupte ...
Sunteti fotoreporter pentru TVR1 si ... va aflati in mijlocul acestui dezastru inimaginabil.
Situatia este la limita disperarii...
Ca reporter, incercati sa surprindeti momentele cele mai impresionante.
In jur oameni, case, animale, sunt luate de ape ...
Natura mugeste aratandu-si fara iertare, puterea ... pustiind totul in urma ei.
Deodata vezi un barbat la volanul unei JEEP... ce lupta disperat, sa nu fie luat de valuri... te apropii... iti face o impresie puternica... si brusc il recunosti: este Basescu!!
Acuma realizezi ca furia apelor il va inghiti in orice clipa... pentru totdeauna...
Ai doua posibiltati: sa il salvezi, ori sa "prinzi" instantaneul vietii tale!!!!
Sa ii salvezi lui viata, ori sa faci o poza, ce iti va aduce tie premiul Pulitzer!!!!
O poza ce arata moartea unuia dintre cei mai importanti oameni din tara... >

Acuma intrebarea (si raspunde sincer):

Poza o faci color, sau alb-negru ????

Un tip fotograf pleaca in delegatie. Banuind ca nevasta-sa calca stramb, pune niste camere ascunse prin casa. cand se intoarce, gaseste o gramada de "minunatii" fotografiate, nevasta-sa cu cel mai bun prieten al lui. Superofticat, se duce la asta:
- Bai, Gigele, ia uite si tu ce am aici. UITE BA!!!! Eeee, acuma zii tu ce sa-ti fac?
- Pai, pe astea fa-mi-le 10/15, iar pe astea doua fa-le 13/18, ca am iesit mai bine.
OMD EM1 MKII,12-40 pro
 
laurentiu
Rolling on the floorRolling on the floorRolling on the floorRolling on the floorRolling on the floorRolling on the floor...
La al doilea nu rad ca nu se stie niciodata.
Em1 MK2 și câteva obiective
 
AlexCarol
Doi fotografi stau la o sueta.
- Stii care e legatura dintre lumina si o carpa?
- Daca stergi lentila cu carpa, prinzi si lumina.

Zice ca un tip vede pe strada un grup de oameni toti inarmati cu lentile albe(varful de la Canon). Cand se apropie observa ca aveau fiecare cate un Canon 1D numai unul avea un Olympus mai muncit. De curiozitate il intreaba pe tipul cu Olympusul de ce a ales olympus cand toti ceilalti profesionisti au Canon.
Aaa, vorbesti de astia.. pai fac parte Clubul fotografilor Amatori, pe mine m-au angajat sa le fac o poza de grup.
OMD EM1 MKII,12-40 pro
 
ghinitai
Pentru al doilea banc a lui Alex.. Cam asa sta treaba in state. Smile
 
red bull
Daniel Buzdugan ...e nebun rau Rolling on the floor
http://www.google...8zE65SfFsA
Fratilor, faceti un efort supraomenesc si lasati capra vecinului sa moara de batranete!
Ex EM-5 , Ex-EM1 ...Ex-OLY
Momentan folosesc Sony


http://500px.com/vasihurghis
Vasile Hurghis | Flickr - Photo Sharing!
 
ToniGenes
Multe din farsele lui Buzdugan sunt regizate.
Eu am descoperit farse diferite, in care presteaza aceeasi oameni.

Legat de farsa asta, hai sa fim seriosi ! Omul chiar n-a auzit de curea de distributie, de BCA, de porotherm, de Hugo-Boss.... ?
Pute de la o posta a teatru radiofonic.


--
 
http://www.flickr.com/photos/27603562@N04/
red bull
katran ,toate piesele de teatru si toate filmele la care razi ,sau oricum majoritatea ,sunt regizate. Aia nu ma impiedica sa rad . Sincer nici macar nu mi-am pus problema daca sunt sau nu regizate.
Poate iau eu viata prea in glumaThumbs up
Fratilor, faceti un efort supraomenesc si lasati capra vecinului sa moara de batranete!
Ex EM-5 , Ex-EM1 ...Ex-OLY
Momentan folosesc Sony


http://500px.com/vasihurghis
Vasile Hurghis | Flickr - Photo Sharing!
 
ToniGenes
Sa nu confundam piesele de treatru cu ce face Buzdugan.
O piesa de teatru este tare, chiar si in conditiile in care stii ca este regizata. Este un moment special pus in scena de oameni speciali.

Ce face Buzdugan se numeste circ de doi lei : injuraturi, scandal, balamuc...etc, pe care incearca sa te convinga ca este un moment real, autentic.
Este un material pentru "cei multi".
Acelasi tip de material il vedem si la TV : "PE BANII PARINTILOR", "OCHII DIN UMBRA"....etc.

Circuri ieftine, regizate in asa fel incat sa prinda la cei multi.
Si prind atat de bine, incat toti au tendinta sa transforme emisiunile lor intr-un astfel de circ.

Pana sa ma prind ca farsele sunt teapa, apreciam la Buzdugan maiestria care reusea sa controleze si sa exploateze anumite momente, spontaneitatea, autocontrolul.
In momentul cand m-am prins ca e teapa, nu am mai avut ce sa apreciez.
Editat de ToniGenes la 23-01-2013, 12:30
 
http://www.flickr.com/photos/27603562@N04/
red bull
Nu incerc sa-mi impun o idee ,un punct de vedere . In fond fiecare vede lumea,viata ,asa cum vrea el. Ascult orice gen de muzica si savurez orice ma poate inveseli. Nu vreau sa reinventez eu roata.

Una luata de pe ClubOpel:

Bula avea o colega de birou buna, dar din pacate indisponibila. O sorbea din priviri in fiecare zi si crapa de necaz ca nu-i poate face nimic.
Intr-o zi ajunge atat de frustrat incat se duce direct la ea si ii spune deschis in fata:
- Esti o femeie superba si imi doresc foarte mult sa te am macar o data. Uite, daca ma lasi o singura data, iti dau 500 de euro.
Tipa refuza fara sa stea pe ganduri.
Bula insista, explicandu-i ca totul se va termina repede:
- Eu stau in spatele tau, arunc banii pe podea, tu te apleci sa-i iei si pana i-ai ridicat eu am si terminat treaba. Tipa sta si se gandeste o secunda, dupa care spune ca trebuie sa se consulte cu prietenul ei si il suna.
Prietenului ei, cand aude despre ce e vorba, ii sticlesc ochii si-i vine o idee:
- Cere-i 1000 de EURO si ridica rapid banii, asa nu va avea timp nici macar sa-si dea pantalonii jos.
Gagica e de acord si accepta propunerea.
Dupa vreo jumatate de ora prietenul ei incepe sa-si faca griji, nemaiprimind nici o veste, si, la un moment dat, o suna el s-o intrebe ce s-a intamplat.
Tipa raspunde gafaind, printre gemete:
- Nemernicul a folosit monede...
Fratilor, faceti un efort supraomenesc si lasati capra vecinului sa moara de batranete!
Ex EM-5 , Ex-EM1 ...Ex-OLY
Momentan folosesc Sony


http://500px.com/vasihurghis
Vasile Hurghis | Flickr - Photo Sharing!
 
ToniGenes
Merge bancul, dar era previzibil. Smile
 
http://www.flickr.com/photos/27603562@N04/
Paul
Mi se pare blasfemie sa il comparam pe Buzdugan cu orice ar face referire la teatru, numai cat stau oamenii aia pe bancile ATC-ului si inseamna de zece ori peste nivelul de cultura al individului in discutie. E clar regizat, dar de amatori, montajul e mai bun decat pe vremuri, mai are ceva fade-in si fade-out ca inainte le lipeau direct.

Si acum si un banc:

Un fotograf se intoarce dintr-o expeditie in Tibet. Soacra-sa il suna si il invita la cina, spunind sa ii aduca si ei sa vada "pozele alea". Neavind de ales, omul selecteaza si printeaza cateva din cadrele care i se par cele mai reusite, si pleaca sa onoreze invitatia. Soacra se uita la poze, si zice: "Da, frumoase poze, cred ca ai avut un aparat foarte bun!". Omu' zice "multumesc" si incepe sa manance. Dupa cina, soacra intreaba: "Ei, ti-a placut mancarea?". "Da, gustoasa, cred ca ai un aragaz si niste tigai foarte bune!"
"The camera is an instrument that teaches people how to see without a camera." - Dorothea Lange
 
www.filmalbnegru.ro
ToniGenes
A mai fost postat, dar e foarte tare. Mi-a facut placere sa-l recitesc.
 
http://www.flickr.com/photos/27603562@N04/
qrazvan
Da, bun bancu Smile , ar trebui sa gasim in special din astea cu tematica aici pe forum.
E-5, 8mm, 12-60mm, 50-200mm
 
red bull
A fost o data un om foarte sarac care avea in schimb un cal foarte frumos, pe care dorea sa-l cumpere stapanul castelului. Dar de fiecare data, batranul il refuza.
"Pentru mine acest cal nu este doar un animal. Este un prieten. Cum pot sa-mi vand prietenul?"
Intr-o dimineata s-a dus la grajd si a descoperit ca disparuse calul. Toti satenii au zis:
"Ti-am spus doar! Ar fi trebuit sa vinzi calul. Acum a fost furat. Ce ghinion teribil.
"Ghinion sau noroc?" a spus batranul. "Cine poate spune?"
Toata lumea a ras de el. Dar peste 15 zile calul s-a intors, urmat de o intreaga herghelie de cai salbatici. A scapat din grajd, a curtat o iapa tanara si s-a intors cu intreg alaiul dupa el.
"Ce noroc!" au strigat satenii.Batranul si fiul sau au inceput sa antreneze caii salbatici. Dar, o saptamana mai tarziu fiul sau si-a rupt piciorul incercand sa antreneze un cal salbatic.
"Ghinion," i-au spus prietenii. "Ce-ai sa te faci acum fara ajutorul fiului tau? Esti si asa vai de capul tau."
"Ghinion, noroc, cine poate spune?" A replicat batranul.
Cateva zile mai tarziu armata stapanului pamantului a fortat toti tinerii din sat sa devina soldati. Toti in afara de unul.....fiul batranului, care avea piciorul rupt.
"Cat de norocos poti sa fii," au urlat satenii.
"Toti copii nostri merg la razboi, dar tu poti sa-ti pastrezi fiul acasa. Fii nostri probabil vor fi ucisi......"
Batranul a replicat,
"Ghinion, noroc, cine poate sti?"
Viitorul vine spre noi fragmentat. Nu putem sti niciodata ce ne rezerva. Dar daca mentii tot timpul o atitudine pozitiva, usile sanselor raman deschise, iar tu vei fi o persoana mai fericita.
Fratilor, faceti un efort supraomenesc si lasati capra vecinului sa moara de batranete!
Ex EM-5 , Ex-EM1 ...Ex-OLY
Momentan folosesc Sony


http://500px.com/vasihurghis
Vasile Hurghis | Flickr - Photo Sharing!
 
qrazvan
Isus pe cruce. Alaturi, in stanga si in dreapta, cei 2 condamnati. Isus ii spune primului:
- Vino mai aproape de mine!
- Dar Doamne, nu pot, sunt batut in cuie pe cruce.
- Incearca sa vii spre mine, asculta-ma!
- Nu pot, oricat as incerca, imi pare rau.
Isus se adreseaza celuilalt condamnat:
- Apropie-te tu de mine!
- Chiar daca m-as stradui, nu pot nici eu, sunt rastignit pe cruce.
Atunci Isus le spune:
- Treaba voastra, daca nu vreti sa iesiti in icoana...

(ca sa fiu tot pe tematica)
E-5, 8mm, 12-60mm, 50-200mm
 
d3xmeister
paul_paun a scris:

Mi se pare blasfemie sa il comparam pe Buzdugan cu orice ar face referire la teatru, numai cat stau oamenii aia pe bancile ATC-ului si inseamna de zece ori peste nivelul de cultura al individului in discutie.


Sincer, Paul, am cativa prieteni care au studiat pe bancile alea, unii dintre ei chiar joaca in reclame, seriale etc. Cu riscul ca ei sa vada ce scriu eu pe aici, iti spun sincer ca majoritatea sunt varza. Buzudgan mi se pare mult peste o buna parte din ei, e chiar un talent din anumite puncte de vedere.

Ca sa nu includ persoane pe care le cunosc, iau ca referinta serialul ,,Las Fierbinti,,. Cu greu am reusit sa vad vreo 2 episoade complete. Malaiele si Uritescu joaca langa multi tineri. Prestatia acestori tineri e jenanta dupa parerea mea, mie mi-ar fi rusine sa ma numesc actor cu asa prestatie. Exceptie fac Adrian Vancica si poate Toma Cuzin (doar pe Toma il cunosc desi nu suntem prieteni, mai mult colaboratori Smile )
Sony RX10 IV, Sony RX100VA
 
Paul
Bine, eu ma refeream in primul rand la teatru, unde mi se pare ca cei de pe scena se dedica destul de mult rolului. Nu se compara scoala din trecut cu scoala actuala, asta este clar.
"The camera is an instrument that teaches people how to see without a camera." - Dorothea Lange
 
www.filmalbnegru.ro
Salt la forumul:

Navigare
Intalniri membri

Meniu utilizator
Statistica utilizatori









·Forum de discutii
·Galerie foto
·Ultimele imagini
·Anunturi

·Trimite o imagine
·Căutare
·Reguli in site
·Contactaţi-ne


Utilizator

Parolă



Încă nu eşti membru?
Înregistrează-te

Ţi-ai uitat parola?
Solicită una nouă

· Vizitatori conectaţi: 1
· Membri conectaţi: 0
· Membri înregistraţi: 641
· Cel mai nou membru: Doru
· 19,308,150 vizite unice



Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.