header image
Autentificare
header image
header image
header image
Vezi discuţia
 Printează discuţia
Poze pentru critica
Ionut Trufin
Imi plac cele doua peisaje si floarea. Pentru lacusta nu prea ai avut lumina buna. Contrastul e prea puternic si sunt zone supraexpuse.
ZD 14-54, ZD 40-150, ZD 35, OM10, Epl1, Epl5, E-m1, micro 7.5, 17, 45, 40-150, 14-42
 
marius2die4
4 si 5 sunt ok
2 are lumina dura,trebuia un pic mai lag incadrata sa incapa ok si casa de sus si neaparat un trepied pt ca pare soft
Lacusta pare o proba de focalizare pt a arata ce poate obiectivul;
La fel si motocicleta plus WB un pic ciudat
doar daca pozezi mai departe iti faci manaWink

Spor
E620 + 11-22mm + 14-54II + 70-300 + 50mmf2 +Leica 25mmf1.4 +sigma 150mm 2.8 macro + FL36R + FL40Smile
http://marius-fot...ogspot.com
 
http://marius-fotografie.blogspot.com/
scara_211084
Multumesc frumos de raspunsuri.
Atat lacusta cat si motocicleta au fost facute cu diafragma deschisa la maxim, (1:1.8), cred ca din cauza asta pare o problema de focus.
Cu lacusta, intr-adevar a fost o provocare in ceea ce priveste focsul, deoarece se tot misca, iar focalizarea a fost facuta manual .(obiectivul este Pentacon, M42 cu adaptor).
Inca o data multumesc, si astept criticile voastre in continuare, pentru ca doar asa stiu ce am de "reparat " data viitoare.

Toate bune!
 
lilith
Sunt noua aici, am un olympus E330 de prin 2007, cu doua obiective de kit. Din pacate nu mi-am permis sa imi upgradez echipamentul, incerc sa ma descurc cu ce am Smile
Supun atentiei voastre cateva cadre
2304366585_9c7878235b_z.jpg
 
Bogdan Mitea
Bine ai venit, poti aduce cate fotografii vrei. Speram ca activitatea fetelor in site sa creasca.
Olympus E-M1
 
Eddy
numai sa nu ne duca cu zaharelul...
 
lilith
Sa inteleg ca sunt in minoritate pe aici? Grin
Avand in vedere ca obiectivele mele sunt destul de "batrane", am sanse sa le vand pentru a-mi lua ceva mai bun?
Grin
 
Bogdan Mitea
Poti incerca.
Olympus E-M1
 
lilith
Multumesc, voi incerca.

Pana una alta incarc o imagine tare draga mie, cu bunicii mei. Un instantaneu la nimereala, eu pozam pui de gaina.. m-am intors si din reflex am apasat butonul.
Smile
2455691721_2f2ce13f03_z.jpg
 
qrazvan
Buna poza!
E-5, 8mm, 12-60mm, 50-200mm
 
titeldragomir
lilith a scris:

Sunt noua aici, am un olympus E330 de prin 2007, cu doua obiective de kit. Din pacate nu mi-am permis sa imi upgradez echipamentul, incerc sa ma descurc cu ce am Smile
Supun atentiei voastre cateva cadre


Inca mai vad straini prin bucuresti mergind cu un E300...E1 ..prin Bucuresti...pina la urma...cel mai bun aparat este cel pe care il ai in mina.
Olympus ( film+ digital)
 
https://www.flickr.com/photos/titeldragomir/
ghinitai
De obicei trebuie sa te concentrezi mai mult pe poza decat sa cauti sa ai tot timpul cel mai bun aparat, altfel poti ajunge ca mine. Observ virusul asta la mine si la multe alte persoane. Chiar daca nu ai nevoie de iso 6400 utilizabil e bine sa-l ai acolo.. si tot asa.
Sper dupa ce imi iau Sigma DP2M sa nu mai fac asta. Grin
 
krokodilu
E o poza reusita, ai capturat bine momentul ! Mi-ar fi placut ca spatiul dintre cap si partea superioara a cadrului sa fie mai mic, acolo e un spatiu pe care nu l-ai exploatat.
Nu-ti face mare griji de aparat, e mult mai important ce vezi prin el iar tu ai vazut fain cadrul asta. Smile
EM10 MkII, 17mm f/1.8; 25mm f/1.4; 45mm f/1.8; D7000; 17-50 f2.8; 50mm f/1.8; 70-300mm f/4.5 VR; SB-600

http://www.flickr.com/photos/krokodilu/
http://500px.com/CiprianAzgur
 
Ionut78
lilith a scris:

Multumesc, voi incerca.

Pana una alta incarc o imagine tare draga mie, cu bunicii mei. Un instantaneu la nimereala, eu pozam pui de gaina.. m-am intors si din reflex am apasat butonul.
Smile


Foarte faina poza, mai asteptam si altele.
Olympus PEN
 
lilith
Va multumesc pentru raspunsuri, nu ma asteptam sa fie atat de pozitive Smile Ca incepatoare sunt foarte importante pentru mine.
Mai jos e unul dintre primele mele close-up'uri, facut cu un fix de 50 luat cu imprumut Smile
grab.jpg
 
qrazvan
Frumoasa culoarea si lumina ce cade pe iarba!
N-ai putea sa pui pozele la o rezolutie mai mare ca sa se vada pe tot ecranul cand dam click?
E-5, 8mm, 12-60mm, 50-200mm
 
scara_211084
Mai revin cu o poza, astept parerile voastre!
p8014156h2.jpg
 
qrazvan
Mi se pare buna poza, doar un pic subexpusa.
Eu poate as fi incercat sa incadrez si linia orizontului cu marea, avand in vedere privirea cainelui, dar fiecare fotografiaza asa cum crede el pana la urma.
E-5, 8mm, 12-60mm, 50-200mm
 
d3xmeister
scara_211084 a scris:

Am mai prins ceva cadre weekendul trecut, astept criticile voastre!
Peisajele au fost realizate cu E-410, 40-150MM, iar celelalte cu Pentacon 50mm 1/1.8.


Poza nr 2 e de la Moeciu ? Cred ca am una cu acelasi cadru, facuta din acelasi loc, o sa o caut Smile
Sony RX10 IV, Sony RX100VA
 
scara_211084
Multumesc de comentarii, astept in continuare pareri si critici.
Poza numarul 2, e facuta la Moeciu, undeva mai sus de Cheile Gradistei, la Moeciu de Sus , parca.
 
Salt la forumul:

Navigare
Intalniri membri

Meniu utilizator
Statistica utilizatori









·Forum de discutii
·Galerie foto
·Ultimele imagini
·Anunturi

·Trimite o imagine
·Căutare
·Reguli in site
·Contactaţi-ne


Utilizator

Parolă



Încă nu eşti membru?
Înregistrează-te

Ţi-ai uitat parola?
Solicită una nouă

· Vizitatori conectaţi: 4
· Membri conectaţi: 0
· Membri înregistraţi: 641
· Cel mai nou membru: Doru
· 19,272,664 vizite unice



Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.