header image
Autentificare
header image
header image
header image
Vezi discuţia
 Printează discuţia
Politica Olympus pentru 2013
Paul
Iata parerea lui Thom Hogan:

http://www.sansmi...ympus.html

Mie mi se pare o stire slab documentata, la cat de bine merge partea medicala la ei nu au cum sa dispara asa repede.
Editat de Paul la 29-05-2013, 22:08
"The camera is an instrument that teaches people how to see without a camera." - Dorothea Lange
 
www.filmalbnegru.ro
red bull
Se pare ca nici altii nu o duc tare bine:
http://www.foto-m...hp?id=8320 Surprise
Fratilor, faceti un efort supraomenesc si lasati capra vecinului sa moara de batranete!
Ex EM-5 , Ex-EM1 ...Ex-OLY
Momentan folosesc Sony


http://500px.com/vasihurghis
Vasile Hurghis | Flickr - Photo Sharing!
 
Bogdan Mitea
Va mai amintiti de firma Technics? Ce produse frumoase aveau. Acum mai fabrica o pereche de casti si un pick-up.
Olympus E-M1
 
Bogdan Mitea
Matti Sulanto had an opportunity to talk with Mr. Kataoka, who is the General Manager of Olympus Product Development R&D Division. These are the core info:

- Four Thirds User are very valuable to Olympus and they will continue to develop bodies that can be used with Four Thirds lenses.
- Olympus developed MFT lenses for general users. We are focusing on the tele lenses.
Olympus E-M1
 
d3xmeister
Bogdan Mitea a scris:

Va mai amintiti de firma Technics? Ce produse frumoase aveau. Acum mai fabrica o pereche de casti si un pick-up.


Erau slabute rau. Am lucrat cam cu tot ce au scos in anii 90. Toata lumea folosea Technics in radio si discoteci pt ca erau cele mai ieftine. Sigur nu includem aici Domotec sau mai stiu eu ce.
Am folosit side by side Technics, Denon, Marantz, Pioneer etc si Technics erau de departe cele mai slabe.
Sony RX10 IV, Sony RX100VA
 
qrazvan
d3xmeister a scris:

Bogdan Mitea a scris:

Va mai amintiti de firma Technics? Ce produse frumoase aveau. Acum mai fabrica o pereche de casti si un pick-up.


Erau slabute rau. Am lucrat cam cu tot ce au scos in anii 90. Toata lumea folosea Technics in radio si discoteci pt ca erau cele mai ieftine. Sigur nu includem aici Domotec sau mai stiu eu ce.
Am folosit side by side Technics, Denon, Marantz, Pioneer etc si Technics erau de departe cele mai slabe.


Iarasi nu-i bine sa generalizam. Technics-ul erau divizia de varf de la Panasonic pe partea de audio si in anii '70 - '80 erau printre cei mai renumiti. Intr-adevar, prin '90 au luat-o in jos si poate erau sub nivelul Marantz-ului sau Denon-ului. Insa ei au inchis pravalia (au mai ramas azi doar cu pick-up-urile de DJ, bazate pe celebrul model SL1200MKII, considerat de multi cel mai bun platan din toate timpurile). Pioneer, Marantz si altii au continuat afacerea, insa facand chinezarii, asa ca nu putem vorbi de mare calitate aici. Companiile serioase de audio de azi sunt cu totul altele.
E-5, 8mm, 12-60mm, 50-200mm
 
Bogdan Mitea
Ce am vrut eu sa spun este ca doar in cazuri exceptionale o firma, mai ales japoneza, se inchide.
Olympus E-M1
 
Salt la forumul:

Navigare
Intalniri membri

Meniu utilizator
Statistica utilizatori









·Forum de discutii
·Galerie foto
·Ultimele imagini
·Anunturi

·Trimite o imagine
·Căutare
·Reguli in site
·Contactaţi-ne


Utilizator

Parolă



Încă nu eşti membru?
Înregistrează-te

Ţi-ai uitat parola?
Solicită una nouă

· Vizitatori conectaţi: 1
· Membri conectaţi: 0
· Membri înregistraţi: 641
· Cel mai nou membru: Doru
· 19,099,290 vizite unice



Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.