header image
Autentificare
header image
header image
header image
Vezi discuţia
 Printează discuţia
idei
DL
De mai mult timp ma gandeam sa fiu sincer si sa va marturisesc niste mici probleme:

- intr-o oarecare masura, totusi, situl este oarecum nemoderat. Nu ma refer la moderarea celor mai zglobii, ci si la mentinerea unei discutii permanente. Saptamani la rand nimeni nu arata nimic, nu discuta nimic, nu este chiar o atmosfera constructiva.
Poate un concurs permanent de fotografie ar dinamiza lucrurile, nu stiu... unul saptamanal... sau lunar...

-poate ar merita analizata schimbarea intr-o prima faza intr-un forum de m4/3, care sa includa tot ce misca in m4/3, si apoi intr-un forum mirrorless - asta ar fi o chestie chiar superba. Poate s-ar dinamiza foarte mult lucrurile...
 
www.fotografu.ro
Paul
Da, cred ca toata lumea simte ca forumul este intr-o pasa mai slaba din cauza neimplicarii membrilor, activitati sunt mai mult la bursa decat in alte segmente. Domnul Lazar este un imbold nesperat al acestei comunitati, o sursa de idei si informatii pe care trebuie doar sa le punem in practica.

Referitor la primul punct, ideea a mai fost vehiculata dar nu s-a pus in practica. Un concurs lunar cu tematica ar fi ceva deosebit insa trebuie creat ceva simplu care sa nu implice modificari majore din partea programatorilor. Trebuie insa realizata o sectiune cumva ca sa se poata urmari fotografiile ce sunt inscrise in mod ordonat, nu sub forma de posturi pentru ca cei care voteaza trebuie sa poata vedea pozele inscrise usor. Deci cum o dam cum o sucim avem nevoie de Bogdan, pentru a realiza o galerie pentru concurs, fara putin ajutor nu putem face mare lucru. Votul poate fi si sub forma de comentariu de tip "Vot." in cadrul pozei . Poza care are cele mai multe comentarii de "Vot." este aleasa castigatoare.

Haideti oameni buni, ziceti si voi ceva! Haideti sa ne implicam mai mult, sa postam sa comentam, sa facem comunitatea mai frumoasa.
"The camera is an instrument that teaches people how to see without a camera." - Dorothea Lange
 
www.filmalbnegru.ro
DRAGOS
... erau dimineti cind incepeam ziua la munca cu petapixel si coltulfotomaniacului
suntem putini "olympus"-isti , iar din acestia banuiesc ca multi sunt ca mine ,
fotografia este o pasiujne care are loc din ce in ce mai puitin in viata cotidiana si lucram in salturi
eu sunt din Constanta , iar aici lucrurile sunt si mai diluate ca in Bucuresti
dintre voi va puteti vedea la intilnirile acelea unde fata in fata apare alta conexiune decit aceea din scris, motiv ptr care cind am posibilitatea merg la fotogenica sau vamasubluminideoscar
inspirindu-ma din http://help-portr... cu ajutorul unor sponsori si voluntari doresc sa organizez in constanta ceva asemanator la leaganele de copii si la azilurile de batrini
cred ca intilnirile celor de pe forum pe linga un caracter pedagogic ar trebui facute probono cu o finalitate ptr diferite persoane , institutii , organizatii de caritate sau de ce nu afaceri la inceput care ar putea folosi aceste fotografii
posibil sa o fi luat pe aratura ...
salut si sustin orice initiativa constructiva referitoare la forum
Wink E-M1
FL-50R FL-36R
Sigma 30mm
MZUIKO 75 MZUIKO 12-40
 
DL
DRAGOS a scris:


posibil sa o fi luat pe aratura ...


Nicidecum. Putem merge la un orfelinat sau la un camin de batrani, sa facem poze, sa le vindem la o licitatie caritabila si sa donam fondurile.
Ar trebui doar un spirit de luptator, perseverent si charismatic, care sa organizeze lucrurile de la A la Z.
Ar fi un proiect superb.
 
www.fotografu.ro
Bogdan Mitea
Eu imi cer mii de scuze pentru absenta din ultima perioada.
O conjunctura nefavorabila m-a distras de la activitatea pe site.
Sunt cu sanatatea in revenire si promit ca imediat ce sunt pe picioare asa cum trebuie voi pune in aplicare (sau voi incerca) ideile pe care le avem.
Inclusiv transmisia video live a unor fragmente ale viitoarelor intalniri.
Olympus E-M1
 
Salt la forumul:

Navigare
Intalniri membri

Meniu utilizator
Statistica utilizatori









·Forum de discutii
·Galerie foto
·Ultimele imagini
·Anunturi

·Trimite o imagine
·Căutare
·Reguli in site
·Contactaţi-ne


Utilizator

Parolă



Încă nu eşti membru?
Înregistrează-te

Ţi-ai uitat parola?
Solicită una nouă

· Vizitatori conectaţi: 2
· Membri conectaţi: 0
· Membri înregistraţi: 641
· Cel mai nou membru: Doru
· 19,190,582 vizite unice



Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.