header image
Autentificare
header image
header image
header image
Vezi discuţia
 Printează discuţia
Alegere DSLR
zoom
titeldragomir a scris:

Eu nu as mai cara un DSLR cu o droaie de obiective dupa mine...decit daca cineva mi-ar da bani

Si acum tin minte durerile de spate la drumuri lungi...

Acum am o gentuta mica usoara...ce are 2 aparate, 4 obiective, 1 blitz un vizor, 2 accumulatori...si o umbrela micuta...

Si cind vreau relaxare iau doar E-PL1 cu 17 mm...


Păi pentru tine au apărut PEN-urile și ai putut renunța la vizorul optic. Pe tine te rupea și 50-200.
 
titeldragomir
Pai in trusa veche...aveam destule...aveam un rucsac de spate in care se gasea :

E600 + grip
25 mm PanaLeica
14-54
Macro 35
50-200
FL 36
2 baterii rezerva
+ firtre cokin si mici accesorii

Adunate ...era cam 3000 de euroi..ceva pe acolo, nu vreau sa mai stau sa fac calcul fixe ca iar ma enervez

Am renuntat la ele cind a devenit incert viitorul sistemului 4/3...nimeni nu stia nimic si nu zicea nimic

Am dat un mail chiar si catre Olympus Romania...stim cu totii cui...am vrut sa primesc un raspuns ...ceva oficial din partea firmei Olympus...dar nu sa obosit nimeni sa-mi raspunda...repet NIMENI...nici macar un reply amarit cu bla bla bla-ul standard

Am considerat asta o lipsa de respect si am renuntat la sistem, este inadmisibil sa nu raspunzi unui client .
Olympus ( film+ digital)
 
https://www.flickr.com/photos/titeldragomir/
laurentiu
Pai este si normal sa nu raspunda ca la cati suntem pe aici din care o mare parte sunt inactivi e si normal sa nu bage in seama pe cineva.Intr-o vreme ma batea gandul la un nikon si am intrat putin la ei pe forum,acolo e furnicar sunt milioane.Daca stranuta un forumist de la ei cu o problema cred ca din reprezentanta fac infarct 2-3 de frica sa nu plece la canon si daca ar zice ceva de olympus cred ca am asista la o sinucidere in masa.
Em1 MK2 și cĂąteva obiective
 
titeldragomir
Nu...nu este normal. Atita vreme cit esti un client .
Nu conteaza suma investita in produsele acelei marci, pot sa am doar un card de memorie Olympus...daca scri unui departament de marketing al acelei firme...lipsa unui raspuns este ceva foarte grav.
Esti obligat sa raspunzi...chiar daca nu ai un raspuns la acea problema...tot trebuie sa razpunzi...cu un " Buna ziua...am primit sesizarea/intrebarea/nedumerirea etc...momentan nu avem un raspuns, dar deindata ce vom avea unu vom reveni bla bla bla bla...

E greu?
Olympus ( film+ digital)
 
https://www.flickr.com/photos/titeldragomir/
laurentiu
Normal ca nu este greu dar ....
Em1 MK2 și cĂąteva obiective
 
Salt la forumul:

Navigare
Intalniri membri

Meniu utilizator
Statistica utilizatori









·Forum de discutii
·Galerie foto
·Ultimele imagini
·Anunturi

·Trimite o imagine
·Căutare
·Reguli in site
·Contactaţi-ne


Utilizator

Parolă



Încă nu eşti membru?
Înregistrează-te

Ţi-ai uitat parola?
Solicită una nouă

· Vizitatori conectaţi: 1
· Membri conectaţi: 0
· Membri înregistraţi: 641
· Cel mai nou membru: Doru
· 19,098,497 vizite unice



Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.